Наша команда AERO3D зробила перший в Україні онлайн-музей авіації та модерну MUSEUM SIKOR SKY – перенесла у віртуальну реальність будинок авіаконструктора Ігоря Сікорського.

Ігор Сікорський — один із найвидатніших і найвідоміших авіаконструкторів у світі. Його ім’ям у Києві названо Міжнародний аеропорт “Київ” імені І.Сікорського та Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського.

Ігор Сікорський, авіаконструктор, фотограметрія, лазерне сканування, Київ, Україна, 3Д послуги, оцифрування, диджиталізація
Ігор Сікорський, авіаконструктор, фотограметрія, лазерне сканування, Київ, Україна, 3Д послуги, оцифрування

Незважаючина те, що в Києві знаходиться будинок, у якому народився геній світової авіації, Україна не має Музею його імені. Отже, Україна втрачає величезний потенціал популяризації країни талантів. Створення віртуального MUSEUM SIKOR SKY великою мірою вирішує цю проблему за рахунок висвітлення, демонстрації та популяризації історії Ігоря Сікорського.

У 2019 році керівник нашої компанії AERO3D – Сергій Присяжний та Ольга Баркова – керівниця платформи DC-Visu, ГО “ГраДеСвіт” розпочали роботу над створенням віртуального 3D-музею Ігоря Сікорського – генія світової авіації, що народився та зробив перші кроки до визнання у Києві.

Завдяки цьому проекту вирішується проблема цифрового 3D збереження історичної будівлі, яка знаходиться в аварійному стані, створення її ідентичної цифрової 3D моделі, можливості подальшого її застосування для проведенню ремонтно-реставраційних робіт будівлі.

Мультимедійно-імерсивна технологія забезпечує глибоке занурення у віртуальну музейну експозицію як творчий продукт, що сприяє отриманню власного досвіду переживання епохи взагалі та біографії Ігоря Сікорського зокрема – в історичному, культурному та технічному аспекті винаходів українських піонерів світової авіації.

Клопітлива робота нашої команди над втіленням ідеї тривала пів року і у 2020 році ми презентували онлайн-музей.

Для реалізації проекту були застосовані технології лазерного сканування з фотограмметрією, як безпечна, безконтактна технологія об’ємної зйомки об’єкту для створення його цифрового образу за допомогою безпілотного літального апарату (БПЛА, дрону). Отримані фотографії ми обробили у спеціальному програмному забезпеченні і у результаті отримали 3D-модель реально існуючого будинка.

Наступним кроком було створення віртуальної реконструкції першого поверху (з інтер’єрами, меблями та оздобленням відповідно до епохи модерну кін.XIX-поч.XX ст.), а також віртуального хаб-простору 2-3 поверхів.

Нажаль, садиба в якій колись жив знаменитий авіаконструктор, зараз знаходиться у аварійному стані, а фотографії її колишнього вигляду не збереглися. Тому для відтворення у максимально точному вигляді всіх тонкощів інтер’єру довелося спиратися на епоху, достаток, потреби та смаки родини Сікорських, залучати історичних експертів. За допомогою 3D моделювання окремо створювався кожен предмет побуту будинку.

Ми створили цифровий музей, де можна пройтися коридорами та кімнатами, розглянути об’єкти, отримати більш докладну інформацію про кожен об’єкт у цифровій колекції, відвідати  додаткові експозиції – музики та живопису.

Оцифрування самого авіаконструктора вдалося виконати завдяки співпраці з Музеєм становлення нації – саме там зберігається силіконова фігура І. Сікорського.

Окрім віртуального 3д туру музеєм, який дозволяє кожному охочому погулятися будином на Google мапі, для кмітливих є квест-музей, котрий завантажується на комп’ютер, як гра, та має 52 інтерактивні тестові завдання. Для гейміфікації інтерактивних екскурсій був використаний двигун для відеоігор – Unreal Engine.

Ми сподіваємося, що  згодом на основі нашої роботи, буде виконана фізична реставрація будинку, як і всієї нашої великої Країни!

Уявляти – це добре, а тепер пропонуємо прогулятися віртуальним музеєм у короткому відео. Чекаємо на Ваші питання, відгуки у коментарях YouTube, адже ми всі українці та хочемо бути кращими разом!

Компанія AERO3D продовжує працювати у Києві в умовах воєнного стану та надавати послуги:

  1. Реверс-інжиніринг в Києві та Україні
  2. 3Д моделювання в Києві та Україні
  3. 3Д друк в Києві та Україні
  4. Фотограмметрія(3Д оцифрування) в Києві та Україні
  5. Лазерне сканування в Києві та Україні
  6. Створення 3Д турів Matterport в Києві та Україні – 3Д тур в Києві
  7. Створення 3Д турів Google призупинене через політику компанії Google. На час воєнного стану компанія Google заборонила публікацію панорам на своїй мапі для унеможливлення застосування даних з мапи російськими військовими. Тому найліпшим рішенням для бізнесу на даним момент є створення туру Маттерпорт з подальним його розміщенням на мапі Гугл, коли це буде можливо.

Ми працюємо! Телефонуйте +380 98 305 07 07 або пишіть на info@aero3d.ua, щоб обговорити Ваш проект та визначитися з оптимальними рішеннями для його реалізації.

Наш сайт використовує cookies-файли для того, щоб відрізнити вас від інших користувачів нашого ресурсу. Це дозволяє забезпечувати зручний перегляд нашого сайту, а також дозволяє покращувати його. Для того щоб продовжити роботу з сайтом, вам необхідно прийняти умови Політики Cookies.

прийняти