Фотограметрія – сучасна наука, що переносить обʼєкти реального світу та його особливості у 3Д за допомогою серії фотографій та спеціальної їх обробки.

Як працює?

Працює це надзвичайно просто, Дрони, що запрограмовані на маршрут польоту, виконують безліч фотографій. Зробивши сотні знімків, вони потребують обробки та об’єднуються у ПЗ, наприклад за допомогою Reality Capture, у єдину 3д модель.них утворюється високоточна модель, яка є точним відображенням реального предмету чи території.

Переваги фотограмметрії у тому що вона не вимагає високоякісних камер та окремої команди. Це можна зробити за допомогою звичайної дзеркальної камери, відеороликів чи навіть зображень створених за допомогою мобільного телефону, проте саме від якості та професійності фотографії буде залежати відповідність 3д моделі реальному об’єкту. Чим краще вихідне фото — тим реальніше виглядає 3д модель.

Програмне забезпечення для фотограмметрії

Як вже було сказано, в останні роки фотограмметрія стала наскільки популярна, що всі охочі можуть отримати цю технологію. Наведу вам кілька прикладів програмного забезпечення якому віддають перевагу користувачі.

Elcovision 10 – одна з найуспішніших систем для фотограмметрії. Особливість полягає в створені зображення з абсолютною точністю, а також орієнтуванням зображення від руки.

Meshroom – програма для новачків. Якщо ви не впевнені у своїх навичках, то це безкоштовне програмне забезпечення для вас. Зроблена таким чином, щоб бути зрозумілим для усіх користувачів та навчити базовим навичкам.

PIX4DMAPPER – варіант для просунутих користувачів. Створений за допомогою професіоналів, забезпечує велику гнучкість у створені моделей та високу якість.

Ліцензії:

Програмні продукти, що були створені для побудови 3D моделей в якійсь мірі схожі між собою. Поговоримо про найвідоміші з них:

RealityCapture – легко освоюється, підійде як для початківців, так і для більш просунутих користувачів. Дає хороші результати, можливість налаштовувати роботу під свої вподобання. Обробка стандартної моделі займає годину часу. Вартість ліцензії на 3 місяці – 99 € Постійна ліцензія – 15.000 € Наша компанія AERO3D користується саме ПЗ RealityCapture, ідеальне рішення для професійних цілей.

Correlator 3D – простий інтерфейс, висока швидкість обробки даних. Дає можливість вручну підправити роботу. Велика перевага у підтримці всіх типів камер. Вартість ліцензії на місяць – 250 € Постійна ліцензія – 5,000 €

Icaros OneButton – мінімалістичний інтерфейс – всього одна кнопка для запуску. Дає надзвичайно якісний результат, а також набір установок. Ідеальний варіант для простих зйомок. Вартість ліцензії – 1 200$ на рік Постійна ліцензія – 7 995$

Великою перевагою фотограмметрії є швидкість. Ви зможете створити невелику модель за годину часу, а за кілька тижнів навіть власного персонажа. Звичайно, це залежить від якості апаратури та вашої швидкості, проте фотограмметрія сама по собі не займає багато часу.

Де використовують?

Культурна спадщина – іноді ми задаємось питанням: як експонати чи історичні будівлі так точно збереглись до нашого часу. Їх ретельно зберігали, реставрували і тому наразі ми маємо можливість закарбувати культурну спадщину України у 3Д форматі завдяки технології фотограмметрії. Вона допомагає виділити деталі, особливості моделі. Надзвичайно зручно для посуду чи одягу.

Ігроіндустрія – ніщо так не піднімає рейтинг грі, як її реалістичність. Живі персонажі, знайомі краєвиди заворожують та закликають грати далі. Звичайно, це стає можливим завдяк фотограмметрії.

Фільмоіндустрія – дуже часто фільм подобається нам не через сюжет, а через гарну картинку що там є. За допомогою 3D сканування будівель чи цілих районів глядач поринає у віртуальний світ.

Будівництво – фотограмметрія й тут полегшила життя людям. Для початкового етапу планування будівництва можна відправити дрон у повітря для сканування території. Це не тільки швидше, але й дешевше та зручніше.

Щоб глибше зануритись у цю науку, рекомендую глянути на роботи, що зробила наша компанія:

https://sketchfab.com/3d-models/woman-under-a-veil-a80747a75f714514814f0697bc19bd32

https://sketchfab.com/3d-models/fruit-bowl-a752519842124dd0ba8eef0d7b56028b

https://sketchfab.com/3d-models/giraffe-15th-meters-3ce691747140495f89686c213ea306ff

 

Компанія AERO3D продовжує працювати у Києві в умовах воєнного стану та надавати послуги:

  1. Реверс-інжиніринг в Києві та Україні
  2. 3Д моделювання в Києві та Україні – 3д моделювання Київ
  3. 3Д друку в Києві та Україні
  4. Фотограмметрії (3Д оцифрування) в Києві та Україні – фотограметрія Київ
  5. Лазерне сканування в Києві та Україні – лазерне сканування Київ
  6. Створення 3Д турів Matterport в Києві та Україні – 3Д тур Київ
  7. Створення 3Д турів Google призупинене через політику компанії Google. На час воєнного стану компанія Google заборонила публікацію панорам на своїй мапі для унеможливлення застосування даних з мапи російськими військовими. Тому найліпшим рішенням для бізнесу на даним момент є створення туру Маттерпорт з подальним його розміщенням на мапі Гугл, коли це буде можливо.

Ми працюємо! Телефонуйте +380 98 305 07 07, щоб обговорити Ваш проект та визначитися з оптимальними рішеннями для його реалізації.

Наш сайт використовує cookies-файли для того, щоб відрізнити вас від інших користувачів нашого ресурсу. Це дозволяє забезпечувати зручний перегляд нашого сайту, а також дозволяє покращувати його. Для того щоб продовжити роботу з сайтом, вам необхідно прийняти умови Політики Cookies.

прийняти