Війна в Україні, що почалася у 2014 році, супроводжується численними військовими діями та порушеннями прав людини, включаючи злочини проти культурної спадщини. Російська агресія на сході України призвела до руйнування та знищення численних пам’яток культури та історії України.

Зокрема, у період з 2014 по 2022 роки було знищено багато пам’яток архітектури, зокрема церкви, замки та палаці. Наприклад, була повністю зруйнована Покровська церква у місті Слов’янськ, що розташовується в Донецькій області. Також були зруйновані пам’ятники військової архітектури, зокрема фортеця у місті Луганськ.

У той же час, багато музейних колекцій, археологічних знахідок та інших артефактів були викрадені, знищені або перевезені до Росії. Наприклад, з музею-скансену “Старий Крим” у Феодосії було викрадено більше 800 експонатів, включаючи раритетні книги та картини.

Водночас, російські окупаційні власті вводять свої власні ідеологічні та культурні стандарти, які призводять до знищення української культури та ідентичності. Наприклад, у місті Севастополь, який окупували російські війська, була знищена пам’ятка архітектури – колоніальна вілла “Красный пятачок”, яку визнавали одним з символів міста.

Крім того, в лютому 2021 року було повідомлено про знищення російською владою більш ніж 300 архівів у Криму. Ці архіви зберігали історичні документи, зокрема про життя кримських татар та їх репресії в епоху Сталіна.

Також, внаслідок війни на Донбасі, багато культурних об’єктів було пошкоджено або знищено. Наприклад, у місті Авдіївка було знищено історичну церкву Святого Миколая та бібліотеку імені Чехова. У місті Маріуполь зберігалась велика колекція книжок та картин в місцевому художньому музеї, але частину експонатів знищено під час бойових дій.

Крім цього, українські культурні діячі, які не підтримують російську агресію в Україні, стали об’єктом переслідування та репресій. Зокрема, в Росії були затримані та засуджені українські режисери Олег Сенцов та Сергій Лозниця.

Загалом, війна в Україні має серйозний вплив на культурне життя країни, знищуючи не тільки матеріальні об’єкти, але й спричинюючи втрату історичної пам’яті та культурного надбання.

Повний масштаб вторгнення РФ в Україну призвів до пошкодження або знищення понад 1500 об’єктів культурної спадщини та культурної інфраструктури.
Міністр культури та інформаційної політики, Олександр Ткаченко, розповів про це на міжнародному форумі з безпеки культурної спадщини “Війна в Україні: Битва за культуру”. За інформацією з регіонів, сотні об’єктів культурної спадщини, десятки музеїв, бібліотек та архівів були пошкоджені або зруйновані, і ця цифра зростає щодня, оскільки лінія фронту постійно змінюється, а росіяни вдаються до ракетних ударів та артилерійських обстрілів. Згідно зі словами Ткаченка, деякі об’єкти культурної спадщини були спеціально обрані для знищення.

На 18 березня 2023 року на сайті culturecrimes.mkip.gov.ua зазначено “Кількість зафіксованих в базі пошкоджених та зруйнованих об’єктів культурної спадщини і культурних установ України — 553″.

Команда AERO3D займається оцифруванням у 3Д злочинів військової агресії росії в Україні.

  1. Реверс-інжиніринг в Києві та Україні
  2. 3Д моделювання в Києві та Україні – 3д моделювання Київ
  3. 3Д друку в Києві та Україні
  4. Фотограмметрії (3Д оцифрування) в Києві та Україні – фотограметрія Київ, оцифрування Київ
  5. Лазерне сканування в Києві та Україні – лазерне сканування Київ
  6. Створення 3Д турів Matterport в Києві та Україні – 3Д тур Київ, Україна
  7. Створення 3Д турів Google призупинене через політику компанії Google. На час воєнного стану компанія Google заборонила публікацію панорам на своїй мапі для унеможливлення застосування даних з мапи російськими військовими. Тому найліпшим рішенням для бізнесу на даним момент є створення туру Маттерпорт з подальним його розміщенням на мапі Гугл, коли це буде можливо.

Ми працюємо! Телефонуйте +380 98 305 07 07 або пишіть info@aero3d.ua, щоб обговорити Ваш проект та визначитися з оптимальними рішеннями для його реалізації.

Наш сайт використовує cookies-файли для того, щоб відрізнити вас від інших користувачів нашого ресурсу. Це дозволяє забезпечувати зручний перегляд нашого сайту, а також дозволяє покращувати його. Для того щоб продовжити роботу з сайтом, вам необхідно прийняти умови Політики Cookies.

прийняти