Потрібно виготовити пластикову деталь, як це зробити?

Реверс-інжиніринг (зворотне проектування, зворотня розробка) — це створення цифрової моделі об’єкта (деталі, виробу, прототипу) за зразком.

За допомогою реверс-інжинірингу можна з високою точністю відтворити розміри та форму об’єкта, навіть складні поверхні, які неможливо виміряти лінійкою або штангенциркулем.

Тобто, якщо потрібно виготовити деталь в Києві, частину механізму, зеркально відтворити фару авто — ці задачі вирішує реверс-інжиніринг.

Також можливе одержання креслень, конструкторської документації на виріб для його виробництва чи внесення подальших змін, далі детальніше.

ЧИМ КОРИСНИЙ РЕВЕРС-ІНЖИНІРИНГ:

 • Розробка конструкторської документації – робоча документація, креслення для подальшого виробництва
 • Отримання редагованої 3D-моделі об’єкта для подальшої роботи з нею
 • Відновлення пошкодженого виробу або його частини
 • Контроль геометрії – зіставлення деталі з вихідною 3D-моделлю/кресленнями, аналіз відхилень
 • Розробка додаткових деталей з урахуванням геометрії вже наявного виробу
 • Модернізація виробу – аналіз та оптимізація отриманої 3D-моделі (аналіз міцнісних, масових, теплових, гідравлічних, електричних характеристик тощо)
 • Відпрацювання технологічності (спрощення, здешевлення процесу виготовлення)

ЯК ПРАЦЮЄ ЗВОРОТНЄ ПРОЕКТУВАННЯ?
Детальний алгоритм реверс-інжинірингу:

 1. Підготовка деталі / виробу до 3D-сканування – розбір складного об’єкту на деталі, очищення, матування, нанесення міток
 2. Оцифрування зовнішніх поверхонь об’єкта – необхідно отримати достатню кількість сканів з усіх сторін деталі
 3. В результаті сканування отримуємо полігональну нередаговану 3D-модель у форматі *.STL (сітка) АБО 3D-сканування не є обов’язковим процесом для реверс-інжинірингу. Як вихідні дані може бути використана існуюча полігональна 3D-модель, або 3D-моделі інших форматів (3DMax, Sketchup, Maya, ZBrush, Rhino, *.STL, *.OBJ, *.PLY і т.п.)
 4. Робота з отриманими даними — побудова параметричної моделі, що редагується, редагування, аналіз конструкції, внесення змін
 5. Створення 3D-моделі з деревом побудов у CAD-форматі – послідовність об’єктів, що становлять модель, представлена у графічному вигляді.

РЕЗУЛЬТАТОМ РОБОТИ РЕВЕРС-ІНЖИНІРИНГУ МОЖУТЬ БУТИ

 • Відсканований об’єкт у вигляді хмари точок (3D-скани)
 • Нередагована полігональна модель відсканованого об’єкта (результат оптимізації та склеювання 3D-сканів)
 • Твердотілі та/або поверхневі 3D-моделі без дерева побудов у форматах *.step, *.stp, *.igs, *.x_t
 • Твердотілі та/або поверхневі 3D-моделі з деревом побудов у форматах *.sldprt, *.sldasm, *.ipt (САПР Solidworks, Inventor, Catia, КОМПАС)
 • Конструкторська документація

Компанія AERO3D продовжує працювати у Києві в умовах воєнного стану та надавати послуги:

 1. Реверс-інжиніринг в Києві та Україні
 2. 3Д моделювання в Києві та Україні
 3. 3Д друку в Києві та Україні
 4. Фотограмметрії (3Д оцифрування) в Києві та Україні
 5. Лазерне сканування в Києві та Україні
 6. Створення 3Д турів Matterport в Києві та Україні
 7. Створення 3Д турів Google призупинене через політику компанії Google. На час воєнного стану компанія Google заборонила публікацію панорам на своїй мапі для унеможливлення застосування даних з мапи російськими військовими. Тому найліпшим рішенням для бізнесу на даним момент є створення туру Маттерпорт з подальним його розміщенням на мапі Гугл, коли це буде можливо.

Ми працюємо! Телефонуйте +380 98 305 07 07, щоб обговорити Ваш проект та визначитися з оптимальними рішеннями для його реалізації.

Наш сайт використовує cookies-файли для того, щоб відрізнити вас від інших користувачів нашого ресурсу. Це дозволяє забезпечувати зручний перегляд нашого сайту, а також дозволяє покращувати його. Для того щоб продовжити роботу з сайтом, вам необхідно прийняти умови Політики Cookies.

прийняти